Instrukcja

Wymagania sprzętowe

Aby korzystać z gogli VR należy posiadać smartphon'a o przekątnej 4,5" - 6" i rozdzielczości 1920 x 1080 (FullHD). Możliwe jest korzystanie ze smartphon'a o mniejszej rozdzielczości jednak należy liczyć się z gorszą jakością obrazu oraz widocznymi pikselami.
Telefon powinien posiadać również żyroskop, aby obraz podążał za ruchem głowy.
Przycisk funkcyjny działa z każdym ekranem pojemnościowym. Należy pamiętać tylko aby smartpone miał szerokość większą niż 6cm, aby przycisk pojemnościowy sięgał ekranu.

Ostrzeżenia

Choroba lokomocyjna, epilepsja, nadwrażliwość oraz utrata świadomości
Jeśli cierpimy na jedną z powyższych chorób, gogle VR mogą mieć na nas szkodliwe działanie. Migające obrazy oraz światło ze smartphona mogą spowodować mocne zawroty głowy, napady padaczkowe oraz utratę przytomności. Przed użyciem należy skontaktować się z lekarzem.

Bóle głowy, bóle oczu, dezorientacja, drgawki, dyskomfort, zaburzenia widzenia
Przy wystąpeniu powyższych objawów należy przestać korzystać z gogli VR i skontaktować się z lekarzem.

Poprawne użycie gogli

Korzystanie z gogli może odbywać się tylko przy włożonym smartphonie z włączona aplikacją VR. Linia pomiędzy dwoma ekranami obrazu VR, powinna znajdować się na przedziałce, która jest widocza pod wycięciem na nos. Telefon powinien być ustawiony równolegle do dolnej powierzchni na której wspieramy go.
Gogle Da Vinci VR mogą być tylko używane na siedząco, na stabilbym krześle, sofie czy fotelu bez kółek. Należy zwrócić uwagę aby nie korzystać z Da Vinci VR w pobliżu schodów, balkonów, okien i innych przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenia ciała. W goglach nie należy prowadzić żadnych pojazdów.

Da Vinci VR zawiera magnesy, które nie powinny znajdować się pobliżu dysków magnetycznych lub innych urządzeń, które mogą zostać uszkodzone polem magnetycznym.

...